Haber

Bakan Soylu’dan konsoloslukların kapatılmasına çok sert tepki

İsveç’teki Kuran yakma olaylarının ardından Türkiye’ye seyahat uyarılarında bulunarak algı operasyonu başlatan Batılı ülkeler, İstanbul’daki temsilciliklerini geçici süreliğine kapatıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Başkonsolosluğunun İngiltere ve Hollanda’nın ardından Almanya tarafından geçici olarak kapatılmasına tepki gösterdi. 60 milyon turist hedefi koyduğumuz gün Türkiye’de yeni bir manevi savaş başlatmanın eşiğindeydiler.dedim.

Bakan Soylu açıklamalarına şöyle devam etti:

İstedikleri kişileri hapisten çıkaramayınca metne imza atan büyükelçiler, Türkiye’de hukuka uygun operasyon yapmak isteyen büyükelçiler şimdi de Türkiye’de terör operasyonu yapmaya çalışıyor.

“BİZİ YILAN SÖKMEYE ÇALIŞANLARI BİLİYORUZ”

Dost ve müttefik olarak tanıdıklarımız, bizimle F-16’lar için pazarlık yapanlar, kimi kandırıyorsunuz? Senato’da kabul ettiğiniz cephane dahil birçok taahhüdünüzden hangisine sadık kaldınız? İstiklal Caddesi saldırısının arkasında yatanların olduğunu bilmiyor muyuz? Bunlardan birini yaparsak Türkiye’yi terör devleti olarak dünyaya yayarlar. Bizi yılan gibi ısırmaya çalışanların kim olduklarını biliyoruz. Eski Türkiye’de olsaydık bugün Tendürek’te PKK olurdu. Hangi bayrağı salladığımızı biliyoruz. Nasıl bir güven aldığımızı biliyoruz.

“BU KIŞTAN BÜYÜK UMUTLAR BELİRLEDİLER”

Bir istihbarat görevlisi Türkiye’de birkaç kişiye iş teklif etti ve Türkiye de onu izledi. Bu istihbarat subayı istihbaratını bir ülkeye pazarlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti o istihbaratçının kim olduğunu biliyor.

Başarısız olsaydık, bugün bir koloni muamelesi göreceklerdi. Bu kış için büyük umutları vardı. Akıldan önce gelir. Türkiye’nin içişlerine karışmak isteyenler… Çok şey bildiğiniz için PKK/PYD’nin İstiklal Caddesi’ne düzenlediği saldırıyı Türkiye’ye haber vermediniz.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu