Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda devir teslim!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türk Asrının ilk kabinesini” vurgulayarak açıkladığı kabinede devir teslim törenleri devam ediyor. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, düzenlenen törenle görevi Derya Yanık’tan devraldı.

“SON DERECE HASSAS VE DEĞERLİ BİR NOKTA”

Görevini devreden Derya Yanık, “Bakanımızın geçmişte yaptığı çalışmaları gençleri dönüştürerek, geliştirerek, ilerleterek gücüyle yerine getireceğinden hiç şüphem yok. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplumumuz için son derece hassas ve değerli bir nokta.Dezavantajlı gruplara hizmet eden bir yerden bahsediyoruz.AK Parti olarak 21 yıl önce verdiğimiz söz yetimlerin hiç kimsesi olma sözüydü.Bu bakanlık bir bakanlıktır. yetimler için hiç kimse olma yükümlülüğünü yerine getiren.

“CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”

Görevi devralan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Değerli bakanlık mensuplarımız, Sayın Bakanımıza güzel sözlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yakın zamana kadar birlikte çalıştık. asrın Türkiye vizyonuyla kurulan kabinede Sn. “Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle hepsine kendi adıma teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra da aynı gayret ve özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.”

“AİLE İLE İLGİLİ İŞLERE YÜKLEYECEĞİZ”

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak Türkiye’nin asrı için yeni bir güçle ilerliyoruz” diyen Bakan Göktaş, şöyle devam etti: sosyal hizmet anlayışı Güçlü Türkiye inancımızı vurgulamak istiyoruz.Aile ve toplum hizmetlerinde olduğu gibi kadın, çocuk, şehit ve gazilerle ilgili çalışmalarımızı da yüzyılın vizyonuyla yürüteceğiz.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı toplumun tüm kesimlerini kucaklayan yapısıyla yüzyıla hazır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu